Motorlu Kara Taşıtlarından Kaynaklanan Egzoz Gazı Emisyonlarının Kontrolüne Dair Yönetmelik gereğince araç sahiplerinin yaptırmak zorunda oldukları egzoz gazı emisyon ölçümleri servisimizde yapılmaktadır. Servisimizde; resmi olarak egzoz-emisyon ölçümü yapılmakta ve Emisyon pulu verilmektedir. Egzoz gazı analiz cihazlarımızla doğru ve güvenilir ölçüm için sizlerin hizmetindeyiz.

Çevre bilincinin artmasıyla birlikte, egzoz ölçümlerini yaptırmayan araç sahiplerine verilen cezalar da geçtiğimiz yıllarda ciddi oranda arttırılmıştır. Egzoz emisyon ölçüm işlemi için ülkemizin her tarafında standart bir ücret alınırken, ölçüm yaptırma süresini aşan motorlu taşıt sahiplerine ağır idari para cezası verilmektedir. Egzoz-Emisyon Ölçümü yaptırmayan araç sahiplerine, aracın egzoz emisyonu yönetmeliklerle belirlenen standartlardan yüksek ise bu para cezası iki kat olarak uygulanmaktadır.

Hususi otomobillerin ilk üç yaş sonunda ve devamında her iki yılda bir, resmi otomobillerin ilk iki yaş sonunda ve devamında yılda bir, diğer motorlu taşıtların ise, ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir düzenli olarak egzoz gazı emisyon ölçümünü yaptırmaları gerekmektedir. Çevre, sağlık ve aracımızın düzgün çalışması için; egzoz emisyonunu ölçtürmede geç kalmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda

Bursa Nilüfer ilçesinde 2016 Ocak ayı itibariyle Faaliyete geçen Haskan Otomotiv Güçlü kadrosu, son teknoloji ekipmanları ile randevusuz ve Ekonomik satış sonrası hizmeti sunan bir servis haline gelmiştir. Müşteri memnuniyeti en ön planda tutulan servisimizde yapılan bakım ve onarımlar Üretici garantisi bozmadan uygulanmaktadır.

İletişim

Adres: Alaaddinbey Mh. 642. Sk. No:2/A1 Nilüfer/BURSA

Telefon: 0 224 413 77 03
E-mail: info@bursahaskan.com

Bursa Haskan © 2023 Tüm hakları saklıdır.

NETFİKİR